akordeon kursu
 
 
 
Sanat ve sanatın en sevilen alt dallarından olan müzik çağlardır insanların hayatında vazgeçilmez bir konumdadır. Birçok insan için müziksiz bir hayat düşünülemez. Çağlardır sanat ve müzik medeniyetin ve insanların ülkelerinin gelişmişliğinin bir göstergesidir. Siz de müzikle uğraşmak istiyorsanız Galata Sanat İstanbul Akordeon kursunun kapıları size sonuna kadar açık.

Akordeona 1927 de C. Buffet tarafından günümüzde kullanılan son hali verilmiştir. Akordeon körükte depolanan havanın körüğün sıkıştırılmasıyla metal dilciklere çarpmasıyla ses elde edilir. Akordeon çalmak körüğün sıkıştırılıp açılmasını ve tuşlara basılarak istenilen seslerin çıkarılması temeline dayanır. Tüm bunların nasıl yapıldığını öğrenmek ve siz de akordeon ile müziğe dahil olmak istiyorsanız tek yapmanız gereken İstanbul’un en iyi sanat merkezi olan Galata Sanat Merkezi‘ne gelip kursumuza kayıt olmak.

Galata Sanat Merkezi Akordeon Kursunda Dersler Nasıl İşleniyor?

Galata Sanat Merkezi’nde dersler, alanında uzman eğitmenlerimizle birlikte bire bir ya da grup şeklinde işlenmektedir. Derslerin bire bir olması tavsiye edilmekle birlikte isteğe göre grup dersleri de açılmaktadır. Hem hafta sonu hem de hafta içi Galata Sanat Merkezi’nde ders alabilirsiniz. Derslerde eğitmenlerimiz öğrenciler ile özel olarak ilgilenirler ve olumlu ilişkiler kurarlar bu sayede öğrenciler müzik aletini ve dersleri daha çok sever. Eğitmenlerimiz öğrencilerin hepsinin eksiklerini özel olarak fark ederler ve özel olarak ilgilenirler. Ancak gitar kursu ve keman kursu gibi daha popüler eğitimlerimize göz atmayı da unutmamanızı öneririz.

Galata Sanat Akordeon Kursu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

1. Akordeon çalmak zor mudur?

Akordeon çalmak için birçok müzik aletinde olduğu gibi iki eldeki parmakların uyumlu bir şekilde kullanılabilmesi gerekmektedir. Akordeon eğitimi alışma sürecinde bazı zorluklar içerir. Hem tuşlu ve hem de tuşlu bir müzik aleti olmasından dolayı genelde insanların alışık olmadığı bir yapısı vardır ancak düzenli çalışma ve Galata Sanat Merkezi’nde alanında uzman eğitmenlerimiz ile kolaylıkla akordeon çalabilirsiniz.

2. Herkes akordeon çalabilir mi?

Akordeon çalmak için iki elin uyumu ve akordeonu tutmak önemlidir. Bu gerekli fiziksel yeterliliklere sahip insanlar akordeon çalabilir. Bu konuda ayrıntılı bilgi almak için  Galata Sanat Merkezine gelerek alanında uzman hocalarımıza danışabilirsiniz.

3. Akordeon çalmayı ne kadar sürede öğrenirim?

İş hayatının ve günlük hayatının birçok yerinde olduğu gibi akordeon öğrenme sürecinde de çalışma ve sabır çok önemlidir. Akordeon dersi sırasında profesyonel eğitmenlerimiz sayesinde kısa sürede akordeon çalmayı öğrenebilirsiniz, ancak bu süre sizin çalışmanıza ve istekliliğinize göre kısalabilir ya da uzayabilir.

4. Akordeon kursu için bir yaş sınırlaması var mıdır?

Kursta herhangi bir yaş sınırı uygulaması yoktur. Eğitmenlerimiz tarafından gerekli fiziksel yeterliliklere sahip olduğu düşünülen ve istekli olan herkes İstanbul Galata Sanat İstanbul Akordeon Kursu’na gelerek eğitim almaya başlayabilirler.

5. Akordeon Kursu Ücretleri Ne Kadar?

Galata Sanat Merkezi size uygun fiyata kaliteli bir sanat, müzik ve akordeon eğitimi sunuyor. Sanat merkezinin konumunun rahat ulaşılabilirliği, eğitmenlerinin kalitesi ve kurumun kalitesi göz önüne alındığında en iyi fiyat performansa sahip olan akordeon kursu Galata Sanat Merkezi’ndedir.

6. Akordeon Kursuna kayıt olmak için neler gerekiyor?

Akordeon eğitimi almayı düşünüyorsanız, İstanbul’un her yerinde kolayca ulaşılan Galata Sanat Merkezi’ne sadece kimlik belgeniz ile gelmeniz yeterli. Tabii ki kayıt olmayı düşündüğünüz kurs için ücretsiz bir deneme dersine girmeniz de mümkün.

İstanbul Galata Sanat Merkezi Nerede?

İstanbul Galata Sanat Merkezi, İstanbul’un merkezi kabul edilen ve tarihi öneme sahip olan ve binlerce turist tarafından ziyaret edilen Galata Kulesinin hemen yanında. İstanbul Galata Sanat Merkezi’ne metro ile Şişhane metro durağında inerek ya da vapurla Üsküdar’dan ve Kadıköy’den ulaşabilirsiniz. İstiklal Caddesi boyunca hizmet veren nostaljik tramvay ile kursumuza gelmek sizin için iyi bir seçenek olacaktır. Dersler dışında da eşsiz haliç ve galata kulesi manzarasıyla kursumuzun üst katında ders çalışabilir çay kahve içebilir kitap okuyabilir, vaktinizi bu güzel mekan ile daha da değerlendirebilirsiniz.