Galata Sanat Merkezi Bağlama Kursu

Bu toprakların müziğini icra etmek için!

  • Galata Sanat Merkezi sana ne vaat ediyor?
  • Kimler bağlama çalabilir?
  • Bağlama çalmak zor mudur?
  • Ne kadar zamanda öğrenebilirim?
  • Bağlama eğitmenlerimiz kimler? Dersler nasıl işleniyor?
  • Ders gün ve saatleri nasıl planlanıyor? Ne zaman başlayabilirim?
  • Kurs fiyatlarımız ne kadar?
  • Galata Sanat Merkezi nerede?


Bağlama, Türk kültürünün neredeyse en eski çalgılarından biridir. Bağlama çeşitli bölgelere ve sazın boyutuna göre farklı farklı isimler aldığı görülmüştür. Bunlardan en yaygın olanlarını Divan Sazı, Bozuk, Çöğür, Kopuz Irızva, Cura, Tambura şeklinde sıralayabiliriz.

Galata Sanat Merkezi Sana Ne Vaat Ediyor?

Galata Sanat Merkezi olarak en uygun bağlama kursu fiyatlar ile en kaliteli eğitimi sunuyoruz. Alanında prestij sahibi, akademik olarak eğitimlerini tamamlamış, müzik dünyasında ismi övgüyle anılan eğitmen kadromuz ve temel eğitimin ardında öğrenci bazlı eğitim modelimizde sizlere en kısa sürede yalnızca kulaktan değil aynı zamanda farklı metotlar ve teknik olarak tam donanımlı bir eğitim alma imkanı vaat ediyoruz!

DENEME DERSİ FORMU 👇

bağlama kursu

Kimler bağlama çalabilir? Bağlama çalmak zor mudur?

Sizler de biliyorsunuz ki bizim topraklarımızda yetişen dünyaca ün yapmış pek çok bağlama sanatçısına sahibiz memleket olarak. Bu kıymetli üstatlarımız arasında çok zor şartlarda öğrenenler olduğu gibi bilinenin aksine ortalama enstrüman öğrenim yaşını geçip daha sonradan gönül vermiş sanatçılarımız da mevcut. Bağlamayı küçük yaşta öğrenmek isteyen adaylarımız için tutuş pozisyonlarını daha rahat kavrayabilmeleri amacıyla cura gibi bağlamaya denk ancak daha minimal enstrümanlarla başlamalarını tavsiye ediyoruz. Ancak izahında bulunduğumuz gibi kati suretle yaş burada belirleyici kıstas değildir. Tamamen öğrenci adayının sazına olan bağlılığı ve öğrenme gayretiyle ilgilidir. Bizler Galata Sanat Merkezi ailesi olarak daima en iyi eğitmenler çalıştığımız için dershanemizde ücretsiz bir şekilde deneme derslerimize katılarak eğitmenlerimize kafanızda bulunan soru işaretlerini sorabilirsiniz!

Ne kadar zamanda öğrenebilirim?

bağlama kursu istanbulBu en yaygın olarak aldığımız soruların en başında geliyor diyebiliriz. Bir enstrümanı öğrenmek tamamen kişinin sazına karşı duyduğu ilgisi alakasıyla ilgili bir durum. Derslerinize düzenli olarak katılır ve eğitmeninizin sizin fizyolojinize ve yatkınlığınıza göre hazırladığı parmak ve tutuş egzersizlerini aksatmadan yaptığınız taktirde ilk üç ayda giriş segmentteki parçaları ilerleyen süreçte de -ki bu yaklaşık altıncı aya tekabül ediyor- daha melodik solo atmaya ya da diğer enstrümanlara eşlik etmeye başlayabilirsiniz.

Bağlama eğitmenlerimiz kimler? Dersler nasıl işleniyor?

Galata Sanat Merkezi ailesi olarak bağlama ve diğer tüm eğitmenlerimiz müzik piyasasında isimlerinden saygıyla söz ettiren, mutlak olarak akademik bir eğitim almış olan ve öğrenciye kaliteli bir eğitim sunan hocalardan seçiyoruz. Bu durum birebir derslerde olduğu gibi grup solfej derslerimizde ve orkestra derslerimizde de aynı özeni gösteriyoruz.
Derslerimiz haftada bir ayda dört saat eğitmenle “birebir” olarak müzikal icra konusunda tam donanımlı dersliklerimizde işleniyor.
Solfej derslerimiz de haftada bir ayda dört saat olarak, teorik bir eğitim olduğundan pazar günleri öğleden sonra saat birde gruplar halinde ve piyano eşliği ile birlikte verilmekte.
Aynı şekilde orkestra derslerimiz ise ayda sekiz ile on saat arasında haftada ortalama ikiyle üç saat arasında çok sesli olarak, yalnızca enstrüman değil koristlerimizle birlikte işlenmektedir.
Bu şekilde aylık dört saat birebir özel ders, dört saat grup solfej dersi ve yaklaşık sekiz-on saat orkestra dersi ile aylık on altı saat tecrübeli eğitmenlerden ders almış oluyorsunuz.

 

Ders gün ve saatleri nasıl planlanıyor? Ne zaman başlayabilirim?

Birebir derslerimiz öğrencinin dershane hayatı dışındaki yaşamı da göz önüne alınarak eğitmen ve öğrenci arasındaki en uygun zaman gözetilerek programlanmaktadır. Dersliklerimiz doluluk durumlarına göre öğrenci, eğitmen ve dershanesi üçgeninde ortak bir paydada buluşturuyoruz ders gün ve saatlerini.
Galata Sanat Merkezi
 ailesi olarak bünyemizde birlikte görev aldığımız eğitmenlerimiz piyasada tanınan ve saygı duyulan kişiler olmaları yanı sıra akademik olarak da başarı’lar göstermiş olduklarından her yaştan öğrenciye ders verebilir nitelikteler.

Kurs fiyatlarımız ne kadar?

Galata Sanat ailesi olarak içinde müzik tutkusu olan herkese gerek ekonomik gerekse diğer tüm özel sebeplerden dolayı bir türlü kursa başlama imkânı bulamayan öğrenci adaylarımız için de aylık dört saat birebir özel ders, dört saat solfej ve sekiz – on saat arasında ders veriyoruz. Bu eğitim programının karşılığı olarak da olabilecek en makul fiyatlardan yardımcı oluyoruz tüm öğrenci adaylarımıza.
Bize sosyal medya hesaplarımızdan mesaj atabilir, iletişim bölümünde belirttiğimiz numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilir veya ücretsiz deneme derslerimize katılıp bize ve dershanemizi yakından tanıyabilirsiniz. Tabii ki müzik kurslarımız ilginizi çekmiyor ve farklı sanat dallarına yönelmek istiyorsanız, resim kursu veya tiyatro kursu gibi eğitimlerimize gözden geçirmeniz de mümkün.

Galata Sanat Merkezi nerede?

 

Bağlama Kursu İstanbul | müziğin kalbinin attığı Taksim Tünel’in beş dakika aşağısında, Şişhane Metro ile Galata Kulesi’nin tam ortasındayer almaktadır. Karşısında Haliç manzarasıyla sizleri ücretsiz deneme derslerimize bekliyoruz! Çay veya kahve ikramımızdır 😊