Galata Sanat Merkezi İstanbul Bateri Kursu Doğanın Ritmini Yakalayın

*Galata Sanat Merkezi bateri kursu sana ne vaat ediyor?
*Kimler bateri çalabilir?
*Bateri çalmak zor mudur? Evde nasıl alıştırma yapabilirim?
*Bateri çalmayı ne kadar zamanda öğrenebilirim?
*Bateri eğitmenlerimiz kimler? Dersler nasıl işleniyor?
*Ders gün ve saatleri nasıl planlanıyor? Ne zaman başlayabilirim?
*Bateri kurs fiyatlarımız ne kadar?
*Galata Sanat Merkezi nerede?

Bateri, en yeni müzik aletlerinden birisi olmakla beraber köken olarak çok eskiye dayanır. ilk ortaya çıkan müzik aletleri vurmalı çalgılardır. Bateri bu enstrümanların arasından bugünlere kadar ulaşanların toplamı niteliğindedir. Gün geçtikçe popülaritesi artmaktadır. Diğer pek çok enstrümana kıyasen ritim duygusu ve nota bilgisinin yanı sıra vücudun tüm uzuvlarının bazı durumlarda aynı anda kullanılması gerektiğinden, oldukça efor sarf edilen ve vücut koordinasyonun en aktif şekilde kullanıldığı bir çalgıdır bateri. Bu yüzden de ileri seviyelere ulaşmış bateristlerin el ve ayaklarını birbirlerinden bağımsız olarak hareket ettirme kabiliyetleri oldukça gelişmiştir.

Bateri, her ne kadar başlangıçta birden fazla parçadan oluştuğundan dolayı daha komplike bir çalgı olarak görülse de Galata Sanat Merkezi bateri kursu ile hem en kolay hem de en eğlenceli şekilde baterist olmayı başarabilirsiniz! Özellikle modern müziğin artık ayrılmaz bir parçası haline gelmiş olan bateri tecrübeli eğitmen kadrosuyla Galata Sanat Merkezi’nde!

DENEME DERSİ FORMU 👇

bateri kursu

Galata Sanat Merkezi bateri kursu sana ne vaat ediyor?

Eğer ki düzenli olarak eğitimlerinize katılırsanız ve eğitmeninizin ders sonunda verdiği alıştırmaları aksatmadan yaparsanız size kaçınılmaz bir başarıdan bahsediyoruz.
Eğitimleriniz ilerleyen safhalarında zaten sizler de bunun farkına varmış olacaksınız.

Kimler bateri çalabilir?

Kursumuz için herhangi bir yaş sınırlamamız bulunmuyor. Bedensel olarak gelişimini tamamlamış olan tüm bireylere akademik olarak da kariyer sahibi tecrübeli eğitmenlerimizden ders verilmektedir. Bateri eğitimlerinin ilerleyen safhalarında el ve ayak kordinasyonunuz ilk başlangıç zamanlarına kıyasen çok daha fazla gelişeceğinden bu durumun  ayrıca analitik düşünme yetinizi de arttıracağını göz ardı etmemek gerekir.

Bateri çalmak zor mudur? Evde nasıl alıştırma yapabilirim?

Diğer tüm enstrümanlarda olduğu gibi, baterinin kesinlikle özel bir yeteneğe dayalı olmadığını ve yalnızca azimli çalışarak aslında neler yapabileceğinize siz de şaşıracaksınız. Dediğimiz gibi eğitmenlerimizin sizlere düzenli olarak alıştırmalar verecek ve alıştırmalar akabinde düzenli olarak sürdürdüğünüz dersleriniz sonunda istediğiniz bir parçaya eşlik etmeniz kaçınılmaz olacaktır.
Eviniz ses yalıtım konusunda yetersizse enstrüman satış noktalarından  bir çift baget ve yanında bir çalışma pedi alarak evinizde ilgili alıştırmaları yapabilirsiniz. Bunun yanında bizi bir gün önceden arayıp bilgi vermek kaydıyla istediğiniz zaman sanat merkezimizde de etütünüzü gerçekleştirebilirsiniz.

Bateri çalmayı ne kadar zamanda öğrenebilirim?

Bu sorunun tek bir cevabı var aslında. Siz bateride nereye kadar varmak istiyorsunuz?

Bateri diğer enstrümanlara göre daha fazla enerji harcanmasına ihtiyaç duyan, bir müziğe eşlik ederken bedenin neredeyse tamamını kullanmanızı isteyen, önce beyninizin sağ ve sol loblarına ardından el ve ayak kombinasyonlarına hâkim olmanızı gerektiren bir sazdır. Bu sebeple başlangıçta zihninizi sonrasında bedeninizi uygun etütlerle ve tecrübeli eğitmenlerimiz eşliğinde eğitmeniz gerekmektedir. Bu eğitim sürecinde daima öğrencinin ihtiyaçlarına cevap verecek, öğrenci tarz yönelimine göre verdiğimiz eğitimle maksimum tatmin sağlıyoruz.

Bateri eğitmenlerimiz kimler? Dersler nasıl işleniyor?

Galata Sanat Merkezi olarak eğitmen seçimlerinde oldukça titiz davranıyoruz. Özellikle bateri gibi kalifiyeli bir enstrüman için akademik olarak başarı sağlamış, müzik piyasasında kendisine saygın bir yer edinmiş eğitmenlerle çalışıyoruz. Müfredatlandırma hakkında tamamen rasyonel değerler içerisinde kaliteli bir eğitim veriyoruz.
Derslerimiz klasik temel eğitim ardından öğrencinin kendisinde ulaşmaya çalıştığı müzik çizgisine en uygun biçimde şekillenmektedir. Öğrenci talepleri doğrultusunda uzman eğitmenlerimiz ders içeriklerini öğrenciye göre revize ederek öğrencinin ideallerine erişmesinde tam olarak katkı sağlamaktadır. Tüm enstrüman derslerimiz “birebir” olarak işlenmektedir ve tamamen eğitmen ve öğrencinin birbirleriyle en verimli şekilde ders işlemesi için dersliklerimizi birebir eğitimlere uygun olarak yalıtımlı olup, dikkat dağıtacak ögelerden uzak; konforlu bir ortamda sunuyoruz.

Ders gün ve saatleri nasıl planlanıyor? Ne zaman başlayabilirim?

Bateri Kursu İstanbul kapsamında tüm derslerimiz öğrenci ve eğitmen arasında en uygun gün ve saati ortak bir payda da buluşturarak, en makul şekilde düzenlenmektedir. Öğrencinin sanat merkezimizin dışındaki hayatı da baz alınarak hazırlanır.

Solfej derslerimiz her pazar günü öğleden sonra saat birde başlamaktadır ve yalnızca teorik bir eğitim olduğundan dolayı küçük gruplar halinde işlenmektedir.
Klasik eğitimini tamamladıktan sonra -ki bu klasik eğitim tamamen öğrenci azmiyle doğru orantılı olarak uzar veyahut kısalır- orkestra derslerimiz de her pazar günü öğleden sonra saat altıda başlayıp yaklaşık olarak küçük çay molaları dahil iki ile 3 saat arasında sürmektedir.
Ücretsiz deneme dersimize katıldıktan hemen sonra, sizin için özel olarak hazırladığımız programa göre en kısa sürede başlayabilirsiniz. Taksim’de verdiğimiz yetişkin ve çocuklar için bateri kursu hizmetimizle siz de hayallerinizi kısa zamanda gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Bateri Kursu fiyatlarımız ne kadar?

Galata Sanat Merkezi olarak ayda dört saat birebir özel ders, dört saat grup solfej dersi ve ortalama olarak sekiz-on saat orkestra dersi vermektedir. Bu minvalde bir aylık eğitim periyotunda on altı-on sekizlik tecrübeli eğitmenlerde kapsamlı bir müzik eğitimi almış olursunuz. Hem de Haliç ve Galata Kulesi manzarası eşliğinde ders aralarında kahvenizi içip, samimi ortamımızın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.
Kurs fiyatlarımız ve daha detaylı bilgi sahibi olmak için bize tüm sosyal medya hesaplarımızdan, internet adresimizden veya bizleri arayarak ulaşabilir; hocalarımızla tanışmak, dershanemizi ve ders içeriklerimizi görmek için ücretsiz deneme derslerimize katılabilirsiniz. Bu arada fikir değiştirmeniz durumunda resim kursu, tiyatro kursu ve hatta yaratıcı yazarlık kursu gibi farklı eğitimlerimize katılmanız da mümkün.

Galata Sanat Merkezi nerede?

İstanbul’un en eski yerleşim bölgelerinden ve uzunca bir dönem pek çok topluluğun ayak izlerini barındıran Beyoğlu ilçesi, Galata semtinde yer almaktadır sanat merkezimiz. Yüksekçe ve iki katlı olan kursumuzun terasından solunuzda ve neredeyse dokunacak kadar yakınınızda olan Galata Kulesi, karşınızda tarihi camiler, kiliseler, tarihi yapılar ve Haliç yer alır.

Şehrin en merkezi yerlerinden biri olan Beyoğlu ilçesi Galata semtinde, Galata Kulesi’nin hemen yanında; Kuledibi Katlı Otopark yerinin ise bitişiğinde yer almaktadır. Tabi ki bunun yanı sıra etkileyici Haliç manzarasını da unutmamak gerek!

Galata Sanat Merkezi Nerede?

Buradayız

Şahkulu Mahallesi, İlk Belediye Cd. No:12, 34421 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: 05325771724
E-posta: info@galatasanat.com

Saatlerimiz

Hafta içi: 10:00-22:00
Hafta sonu: 11:00-22:00

Galata Sanat Merkezi, Galata kulesi sokağında bir çok sanat eğitimi veren bir merkezdir. Sizler de müzik kursları veya sanat merkezleri arasında bir arayış içerisindeyseniz, doğru adrestesiniz. Sanatın merkezlerinden İstanbul Galata’da başarılı ve içi dolu uygulamalı eğitim alabilme şansı elde edeceksiniz.