çello kursu 1

İnsan sesine en yakın sesi, en iyi yerde öğrenin!

Galata Sanat Merkezi Sana Ne Vaat Ediyor?

Kimler çello çalabilir?

Çello çalmak zor mudur?

Ne kadar zamanda öğrenebilirim?

Çello eğitmenlerimiz kimler?

Dersler nasıl işleniyor?

Ders gün ve saatleri nasıl planlanıyor?

Ne zaman başlayabilirim?

Kurs fiyatlarımız ne kadar?

Galata Sanat Merkezi nerede?

DENEME DERSİ FORMU 👇

Her şeyden önce Galata Sanat Merkezi olarak kendisini alanında gelişirmiş, akademik eğitimini tamamlamış  ve müzik piyasasında saygınlık kazanmış eğitmenlerle çalışma imkanı sunuyoruz. Konforlu dersliklerde eğitim ve bunun yanı sıra ders dışı etkinliklerde de İstanbul manzaralı terasımızda size samimi dostluklar ve çay-kahve ikram ediyoruz. Tabii ilk kahve bizden, sonrası self servis 😊

Kimler Çello çalabilir?

Çello oturur pozisyonda, iki bacak arasına sıkıştırılıp bir elle uygun notaları basarken diğer elle yayın uygun teller üzerinde çekilmesi ile çalınan bir enstrüman olduğundan fiziksel olarak bir sorunu bulunmayan yediden yetmişe herkes çello çalabilir ve yeterli gayreti sarf ederse iyi bir çellist olabilir. Yaşça küçük öğrenci adaylarımız için boyut olarak farklı seçenekleri de bünyesinde barındıran yaylı sazların ortancası çello, erişkin veya daha genç öğrenciler için büyük kolaylık sağlıyor. Ancak derslere başlamadan önce hem Galata Sanat Merkezi. Hem Galatasanat ailesini tanımak hem de eğitmenlerimizle tanışıp enstrümana bedensel olarak uygunluğunuzu ve müfredatımızı öğrenebilirsiniz. Bunun için  ücretsiz deneme derslerimize katılmanızı ısrarla tavsiye ediyoruz!

Çello çalmak zor mudur? Ne kadar zamanda öğrenebilirim?

galata sanat merkezi cello resmi

Çello çalmak tıpkı diğer enstrümanlarda olduğu gibi öğrencinin ilgi alakasıyla ve en önemlisi icracı olmak için harcadığı emekle doğru orantılı olarak ilerler. Eğitmenlerinizin sizlere vermiş olduğu beden duruşu, enstrüman tutuşu ve parmak pratikleri gibi egzersizleri düzenli olarak yaptığınız taktirde daha önce çelloya dair hiçbir tecrübeniz olmasa dahi hayal ettiğiniz seviyeye büyük bir süratle ulaşabilirsiniz.

Bizler Galata Sanat Merkezi olarak bahsettiğimiz gibi zaten müzik piyasasındaki en kalifiyeli eğitmenleriyle çalıştığımızdan dolayı sizlere, size uygun yöntemlerle sunulan enstrüman tutuşu, beden duruşu veya arşe egzersizleri ardından ilk birkaç ayda giriş segmentte bulunan melodileri çıkarabilirsiniz. Ardından gelen  aylarda da düzenli olarak alıştırmalarınıza devam ettiğiniz taktirde başlangıcınızdan itibaren ortalama altıncı ayınızda diğer enstrümanlarla birlikte çalmaya ve pek çok parçayı kendi başınıza çalmaya başlarsınız.

Çello eğitmenlerimiz kimler? Dersler nasıl işleniyor?

Galata Sanat Merkezi ailesi olarak kursumuza dahil ettiğimiz eğitmenlerimizin istisna olmaksızın tamamını müzik piyasasının saygın isimlerinden, akademik kariyerlerini tamamlamış kişiler arasından ailemize dahil ediyoruz. Derslerimiz “birebir” olarak ayda dört haftada bir saat yine aynı şekilde ayda dört haftada bir saat olarak grup solfej dersi ve klasik temel eğitiminizi tamamladıktan sonra ayda ortalama 8 saat orkestra derslerimize dahil oluyorsunuz. Bu şekilde ayda dört saat birebir eğitim  ve on iki saat toplu çalışmayla aylık on altı saat ders alıyorsunuz.

Çello derslerinin gün ve saatleri nasıl planlanıyor? Ne zaman başlayabilirim?

Birebir ders programız eğitmenimizin uygun olduğu gün ve saatleri ve öğrenci adayımızın yaşam koşulları göz önünde bulundurularak hazırlanmaktadır. Bu bağlamda herkes için uygun olan ortak bir paydada buluşmuş oluyoruz. Solfej derslerimiz teorik bir derstir. Her pazar günü saat 13.00te başlayıp grup halinde işlenmektedir. Bu dersle birlikte öğrencinin en büyük kazanımı nota okumayı doğru bir şekilde öğrenip bu sayede teknik bilgisinin de artmasıdır. Klasik eğitimini tamamladıktan sonra başlayacağınız orkestra derslerimiz her pazar günü saat 18.00de başlayıp çalışma süresi iki ile üç saat arasında değişmektedir. Bu ders sayesinde solonun yanında diğer sesleri de duyarak hem kulağınız gelişmesi hem de diğer enstrümanlarla uyum içerisinde icra etmenizi sağlıyoruz.

Çello Kursu fiyatlarımız ne kadar?

çello kursu istanbulGalata Sanat Merkezi ailesi olarak bahsettiğimiz gibi müzik piyasasında kendisine saygın bir yer edinmiş, yaptığı güzel işlerle adından söz ettiren ve akademik olarak da eğitimini almış eğitmenlerle çalışıyoruz. Sanatın her dalında şu an en büyük sıkıntılarda biri olan “ulaşılabilirlik” meselesinin biz de farkındayız. Gerek eğitmen ücretleri gerekse enstrüman fiyatlarının gün geçtikçe daha da artması haklı olarak öğrenci adaylarının da gözünde büyüyor. Bizlerse tüm bunları görerek hem müzikal eğitim ücretlerinde hem de enstrüman alımlarınızda anlaşmalı olduğumuz müzik mağazaları aracılığıyla sizleri önce iyi bir yerden eğitimim almanızı sonra iyi olan eğitiminizi iyi olan enstrümanla sürdürmenizi en uygun fiyatlarla sizlere sunuyoruz. Bu arada müzikten farklı sanat dallarına ilginiz varsa resim kurslarımıza ve fotoğrafçılık kurslarımıza da bakmanızı öneririz.

Galata Sanat Merkezi nerede?

İstanbul müzik piyasasının en yoğun olduğu yer olan Taksim Tünel’in hemen aşağısında, Galata Kulesi’nin yanında ve Haliç’e nazır oldukça merkezi bir konumdayız. Tramvaya on dakika, Şişhane Metro’ya birkaç dakika ve Karaköy İskelesi’ne yaklaşık on beş dakikalık yürüyüş mesafesindeyiz. Ücretsiz deneme derslerimize katılarak kendinizin belki bilmediğiniz bir yatkınlığı var olabileceği ihtimalini unutmayın! Denemeden bilemezsiniz! Sizleri de Galata Sanat Merkezi ailesinin arasında görmekten mutluluk duyarız. Bir telefon uzağınızdayız! Günümüzde özellikle Game of Thrones, Fi, TwoChellos gibi dizi, film ve müzik gruplarının içinde kendine sıkı bir yer edinen çello bundan birkaç yıl öncesine dahi kıyasen en çok tercih edilen enstrümanların başında geliyor. Hem estetik olarak oldukça güzel gözükmesi hem de diğer yaylı enstrümanlara göre daha ergonomik ve daha pes sesler çıkartıyor oluşu çelloya olan ilgiyi gün geçtikçe daha da arttırıyor.

Galata Sanat Merkezi Nerede?

Buradayız

Şahkulu Mahallesi, İlk Belediye Cd. No:12, 34421 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: 05325771724
E-posta: info@galatasanat.com

Saatlerimiz

Hafta içi: 10:00-22:00
Hafta sonu: 11:00-22:00

Galata Sanat Merkezi, Galata kulesi sokağında bir çok sanat eğitimi veren bir merkezdir. Sizler de müzik kursları veya sanat merkezleri arasında bir arayış içerisindeyseniz, doğru adrestesiniz. Sanatın merkezlerinden İstanbul Galata’da başarılı ve içi dolu uygulamalı eğitim alabilme şansı elde edeceksiniz.