keman kursu
Galata Sanat Merkezi Keman Kursu ile Kendinizi Keşfedin!
Sanat antik çağlardan bu günlere kadar insanların kendini ifade etme biçimidir. Sanat çağımızda iş dünyasından, şehirlerin karmaşasından bunalmış insanlar için de rahatlama stres atma yoludurŞehirlerin kalabalığından stresinden uzaklaşmak, kendinize yeni bir hobi edinmek müzikle bir araya gelmek için Galata Sanat İstanbul Keman Kursu’na başlayabilirsiniz. Keman çalmaya başlayarak kendinize müzik dünyasında bir yer edinip hem kendi hayatınızı hem sevdiklerinizin hayatını güzelleştirebilirsiniz. Sadece kendiniz için değil çocuklarınız ve kardeşleriniz için de kursumuzda uzmanlar tarafından küçük yaş grupları için de verilen derslerden faydalanabilirsiniz. Galata Sanat Merkezi ticari kaygıların ötesinde insanları sanat ile buluşturmayı, daha mutlu ve güzel bir gelecek yarınları oluşturmayı hedefliyor. İstanbul’un merkezinde bulunan Galata Sanat Merkezi kolay ulaşımı ve turistik ve tarihi çevresi ile öğrencilerine kaliteli bir deneyim sunuyor. Keman erken yaşlardan itibaren çalınabilen bir müzik aletidir. Bu yüzden Keman Kursları ile dünya genelinde keman eğitimi çok yaygındır. Keman klasik müzik özgün müzik Türk sanat müziği gibi Batı ve Türk müziğinde çokça kullanılmaktadır ve orkestralarda ve gruplarda ana müzik aleti olarak kullanılmaktadır. Kursumuzda batı temelli keman eğitimi verilip öğrencinin isteğine göre Türk müziği keman eğitimi de verilmektedir. Bu sayede öğrencinin müzik çeşidi kaygısı taşımadan keman çalabilmesi mümkündür. Blog sayfamızdaki Kimler Keman Çalabilir başlıklı yazımızı okuyarak konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

DENEME DERSİ FORMU 👇

Keman Çalmak Ne Kadar Zor?

Bir müzik aletini çalmanın diğerinden daha zor olduğunu söylemek doğru değildir ancak Keman perdesiz ve yaylı bir müzik aleti olması nedeniyle başlangıçta alışması diğer aletlere nazaran biraz daha uğraştırıcıdır. Galata Sanat’ta kişinin yaş ve seviyesine uygun çalışmalarla keman hızlı ve kalıcı şekilde öğretilmektedir. Keman çalan öğrenciler diğer müzik aletlerine kısa sürede alışır. Keman çalan öğrencilerin nota okuma, ritim, müzikal işitme algı ve kabiliyetleri üst düzeydedir. Müzik ve keman eğitimine erken yaşlardan başlanması zorunlu olmamakla birlikte kişinin gelişimine çok büyük fayda sağlamaktadır.

Galata Sanat Keman Kursunda Dersler Nasıl İşleniyor?

Keman kursundaki dersler birebir ya da grup şeklinde işlenmektedir. Kişinin ya da grubun uygun olduğu vakitlere göre hafta içi ve hafta sonu ders yapılmaktadır. Kurstaki eğitmenlerimiz ders içinde öğrencilerle olumlu ilişkiler kurarlar ve öğrencileri birebir tanırlar ve bu sayede öğrencilere eksik oldukları noktalarda özel olarak ilgilenirler.             

Galata Sanat Keman Kursunda Öğretilenler

Keman eğitimi, arşenin nasıl tutulacağından başlayarak kemanın ve parçalarının tanımı ile devam eder. Temel müzik eğitimi verilir. Armoni, keman çalma yöntemleri, orkestra ve diğer müzik aletleriyle birlikte çalışmalar öğretilir. Ayrıca diğer  sanat dallarıyla ilgileniyorsanız resim kursu ve tiyatro kursu gibi diğer eğitimlerimize de göz atmak isteyebilirsiniz. Bu arada keman çalıyor ama keman temizliği hakkında detaylı ip uçlarını öğrenmek istiyorsanız Keman Temizliği ve Bakımı Hakkında başlıklı yazımızı mutlaka okuyun.

Kurs Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Keman çalmak zor mudur?

Her müzik aletini çalmak kendine göre zorluklar içerir. Kursta kişiye göre verilen özel eğitim ve çalışmalarınız ile 4-6 ay gibi kısa bir sürede iyi seviyede keman çalabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz.

Kimler Keman Çalabilir?

Galata Sanat Keman Kursu ile herkes hobi maksatlı keman çalabilir. Yaş için herhangi bir sınırlama mevcut değildir. Ancak konservatuvara hazırlanıyorsunuz ve profesyonel müzik düşünüyorsunuz erken yaşta eğitim almanın büyük faydaları vardır.

Ne Kadar Zamanda Keman Çalarım?

4-6 ay süren temel eğitimden sonra keman ile sevdiğiniz ve istediğiniz şarkıları ve eserleri çalmaya başlayabilirsiniz. Bu süre öğrencinin çalışma azmine göre kısalabilir ya da uzayabilir.

Keman Kursunda Yaş Sınırlaması Var mı?

Galata Sanat’ta keman eğitimi almak için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Her yaş grubundan fiziksel olarak keman çalmaya uygun her insan kursumuzda keman eğitimi almaya ve keman çalmaya başlayabilir. Uygun keman kursu fiyatları ile siz de rüyalarınızı gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Kayıt İçin Ne Gerekiyor?

Keman kursuna kayıt olmak için sanat merkezimize yanınızda kimlik belgenizle birlikte gelmeniz yeterlidir.
Ayrıca bizlerle ve eğitmenlerimizle tanışmak, ders müfredatımızı ve işleyişimizi öğrenmek için ücretsiz deneme derslerimize katılabilirsiniz.