satranç kursu

 

 

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok yaygın olarak oynanan satranç oyunu; geçmişi milattan önceki zamanlara kadar dayanan hem eğlenceli hem de öğretici bir zeka oyunudur. Beyin gelişiminde ciddi faydaları bulunan satranç oyunu özellikle küçük yaştaki çocukların zeka gelişiminde son derece önemli bir rol oynamaktadır. Stratejik düşünme ve stratejik hareket etme becerilerinin de gelişmesini sağlayan satranç oyunu tüm dünyada kabul gören bir oyundur. Küçükten büyüğe herkesin rahat bir şekilde oynayabileceği satranç oyunu insanların zihin jimnastiği yapmasını sağlayarak aynı zamanda da strateji belirlemede pratik hareket etme yeteneği kazandırmaktadır.

Satranç oyununun kuralları ve oynanış biçimi insanların stratejik hareket ederken aynı zamanda öngörü sahibi olan birer birey haline gelmesini son derece ciddi şekilde etkilemektedir. Satranç oyununu oynayan insanlarda stratejik zeka gelişmesi son derece önemli bir faydadır. Hem eğlenceli, hem keyifli hem de faydalı olan satranç oyunu 7’ den 70’ e herkes tarafından kolay bir şekilde oynanabilmektedir. Günümüz dünyasında satranç oyunu öğrenmek isteyen insanlar için birçok farklı uygun kurs bulunmaktadır. Satranç kursları sayesinde insanlar internet vb. ortamlarda öğrenebileceğinden çok daha hızlı ve aynı zamanda da çok daha kolay bir şekilde satranç oynamayı öğrenmektedir. Satranç ailecek de oynanabilecek bir oyun olduğu için evdeki bireylerin de stratejik düşünme yeteneğinin artmasına etki edecektir. Satranç son derece yararlı ve bir o kadar da eğlenceli bir oyundur. Herkesin bu zevki kesinlikle tatması gerekir.

Satranç Eğitimi

Temelleri çok eski zamanlara kadar dayanan satranç oyunu; günümüz dünyasında hem insanların kendilerini geliştirmesi açısından hem de eğlenceli zaman geçirebilmek adına son derece önemli bir yere sahiptir. Satranç oyunu insanların stratejik düşünme ve pratik zeka gibi yeteneklerinin gelişmesinde çok büyük bir role sahiptir. Özellikle küçük yaştaki çocukların pratik zekasının gelişmesi için birebir olan satranç oyunu her yaştan insanın oynaması için uygun olan bir oyundur. Ülkemizde her şehirde isteyenler rahatlıkla satranç kursu bulabilmektedir. Özellikle İstanbul ili içerisinde Galata Sanat satranç kursu en çok tercih edilen satranç kursları arasında ilk sırada yer almaktadır.

Satranç Dersi

Zeka gelişiminde çok önemli bir yere sahip olan satranç oyununu öğrenmek için günümüzde her şehirde rahatlıkla satranç kursu bulunabilmektedir. İstanbul ili içerisinde en çok tercih edilen satranç kursumuz uzman eğitmen kadrosu ve kaliteli eğitimi ile ön plana çıkmaktadır. Satranç dersleri her yaştan insan için uygundur ve katılım için herhangi bir şart aranmamaktadır.

Satranç Kursu Fiyatları

Küçükten büyüğe herkesin rahatlıkla oynayabileceği ve oynarken hem pratik zeka gelişimine yardım eden hem de eğlenceli zaman geçirmeye yardımcı olan satranç oyunu; günümüz dünyasında satranç kursları sayesinde kolaylıkla öğrenilebilmektedir. Satranç kursları arasında en çok tercih edilen Galata Sanat satranç kursu fiyatları hakkında bilgi almak için sizler de hemen hiç zaman kaybetmeden Galata Sanat web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Satranç Kursu İstanbul

Herkes tarafından sevilerek oynanan ve pratik zeka gelişmesinde çok büyük bir öneme sahip olan satranç oyunu aynı zamanda stratejik hareket etme yeteneğinin de gelişmesine etki etmektedir. İstanbul içerisinde en çok tercih edilen satranç kurslarından biri olan satranç kursumuz, uzman eğitmen kadrosu ve kaliteli eğitimi ile ön plana çıkmayı başarmaktadır. Eğer sizler de satranç öğrenmek, stratejik düşünme yeteneğinizi geliştirmek, pratik düşünme yeteneğine sahip olmak ve bunları yaparken aynı zamanda eğlenceli zaman geçirmek istiyorsanız Galata Sanat satranç kursuna kayıt olabilirsiniz. Ayrıca birbirinden eğlenceli dans ve origami kurslarımız da ilginizi çekebilir. Tüm kurslarımız için web sitemize göz atmayı unutmayın.