GALATA SANAT MERKEZİ’NDE ÇOCUKLAR İÇİN YARATICI DRAMA ATÖLYESİ BAŞLIYOR!

Çocuk Draması nedir?

Gerçek yaşamda olmuş, olan ya da tasarlanmış olayları; yani gerçek ya da düşsel dünyadaki olayları taklit eder, oynar, gösterir. Eğitimde dramanın kullanımı, çocuğun öğrendiği şeyleri tamamen kendi aklı ve hayal gücünün süzgecinden geçirmesini sağlar. Çocuklar bu yolla anladıklarını; kendi kelimeleriyle, öğrendiği şeyin onda yarattığı çağrışımlara dayanarak ifade ederler.

Hangi Yaş Grupları Derslere Katılabilir?

 6 – 12 yaş aralığında olan, ilk ve orta öğretim çağında ki tüm çocuklar katılabilir.

 

Derslerde Neler Yapılıyor?

Çocukların, hayal gücü kullanımı, yaratıcılık, bedensel ve sözel ifade, spontan hareket edebilme gibi yeteneklerini geliştirmeye yönelik, sistemli bir sekilde ilerleyen çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmalarda hem grup halinde hem de bireysel gelişime yönelik egzersizler öne çıkıyor. Bu egsersizler çocukların oyun oynayarak bir şeyler öğrenme, öğrendiklerini düşünce süzgecinden geçirmesine olanak tanırken, öte yandan eğlenceli tarafıyla, onların desarj olmasını sağlıyor. Bunların dışında yaratıcı drama dersleri çocuklara, kendini tanıma , iyi ifade edebilme, ekip çalışmasına yatkınlık ve oyun yoluyla çözüm odaklı düşünebilme gibi artılar da katıyor.

 

 

 

Peki Kontenjan sınırı ve Ders süresi nedir?

Derslerimiz 60 dakika olup, kontenjanımız 7 kişi ile sınırlıdır.

Keyifli bir yaratım süreci! Bol eğlence, adrenalin ve kahkaha…. Galata Sanat
Merkezi olarak, yepyeni bir sürece başlıyoruz; Oyun Çıkarma Atölyesi.!

İlter Kapıcı’nın eğitmenliğinde gerçekleşecek olan 6 aylık süre boyunca,ilk
etapta doğaçlama, ses eğitimi , beden kullanımı gibi temel oyunculuk eğitimi
sürecinden geçen katılımcılarla, tiyatral malzemeleri,eğilimleri ve
yaklaşımlarına en iyi şekilde uyumlanacak oyun projesini seçip, sahnelemeyi
hedefliyoruz… Atölyeye katılması sizden, sahnelemesi bizden…

Süre: 150 dk.
Kontenjan:6 kişilik
Eğitmen: İlter Kapıcı
Yer: Galata Sanat Merkezi

Kurumumuz bünyesinde, atölyeler başlıyor. Süreç boyunca üç ana unsuru, Müzik, Tiyatro ve Dans alanlarında  deneyimli eğitmenlerimiz eşliğinde, eğlenceli ve öğretici bir çalışma süreci katılımcılarını bekliyor. Hazırlık süresi boyunca katılımcılar, Müzikal Oyunculuk, Müzikal Şarkıcılığı, Müzikal Dans, Temel Oyunculuk, Müzik Teorisi, Müzikal Tiyatro Tarihi gibi zengin bir müfredattan geçip, kısa sürede Sahne Performansçısı olma yolunda önemli bir mesafe katediyorlar.

Galata Sanat Merkezi‘ndeki tiyatro kurslarına konservatuvara hazırlık ve kişisel gelişim amacıyla katılabilirsiniz! Tiyatro eğitimlerimizin yanı sıra Galata Sanat Merkezi’nden resim kursu ve fotoğrafçılık kursu gibi farklı eğitimlerimiz hakkında bilgi almanız da mümkündür.

Eğitmenler:
Begüm Yardımcı  (Vokal-Şan, Müzikal Şarkıcılığı, Müzik Teorisi)
İlter Kapıcı (Temel Oyunculuk, Müzikal Oyunculuk, Müzikal Tiyatro Tarihi)
Tuğçe Ayar ( Modern Dans, Müzikal Koreografi)

 
tiyatro kursu

DENEME DERSİ FORMU 👇

MÜZİKAL TİYATRO ATÖLYESİ GALATA SANAT MERKEZİ’NDE BAŞLIYOR!

Eğitim Süreci

Müzikal Tiyatro’yu oluşturan 3 ana unsur vardır; Bunlar sırasıyla; Müzik, Tiyatro ve Dans’tır. Eğitim süresince dersler bu üç ana unsuru esas alarak birbiriyle bağlantılı olacak şekilde yapılacaktır. Tüm eğitim sürecimiz için uygun oyunculuk eğitimi fiyatları geçerlidir.  Müzik: Bu süreçte eğitmen eşliğinde, Vokal-Şan, Müzikal Şarkıcılığı, Duyum, Ritm, Müzik teorisi gibi dersler yapılacaktır. Dersler de öğrencinin, sesini, nefesini, bedenini doğru şekilde tanıması, kullanması, farkındalığını geliştirmesi, şarkı söylemeyi doğru şekilde öğrenmesi amaçlanmaktadır. Bunların yanı sıra Müzikal Repertuarı’ndan adayın sesine uygun iki solo eser seçilip, üzerine detaylı bir şekilde çalışılacaktır. Tiyatro:  Dersler temel sahne çalışmalarıyla başlamaktadır. Bu doğrultuda öncelikli olarak temel oyunculuk eğitimi, doğaçlama, ses-beden farkındalığı gibi çalışmalar eğitimin ilk halkasını oluşturmaktadır. Derslerin ilerleyen safhasında, sınav için tiyatro literatüründen seçilecek bir monolog üzerine çalışmalar yapılmakta, akabinde seslendirilen müzikal eserlere, oyunculuk ve tiyatrallık anlamında, güç kazandıracak çalışmalar eklenmektedir. Bunların yanı sıra, Tiyatro Tarihi üzerine kapsamlı bir teorik çalışma da yürütülecektir. Dans: Dans derslerinde, öncelikle Fiziksel farkındalığı, esnekliği, gücü ve bedensel ifade yeteneğini geliştirecek klasik bale, modern dans, yoga streching çalışmaları yapılmaktadır. Derslerin ilerleyen safhasında ise, hareket kabiliyeti gelişen katılımcılar, eğitmenin tasarladığı bir koreografi ile sınava hazır hale gelmektedir. Detaylı bilgi için bizi arayın! 08503050800
koro atölyesi
tiyatro atölyesi
enstrüman atölyesi