GALATA SANAT MERKEZİ İLE DENEYİMLİ EĞİTMENLER EŞLİĞİNDE YAN FLÜT KURSU

YAN FLÜT NASIL BİR ENSTRÜMANDIR?

Okul yaşantımız sırasında çoğunlukla karşılaştığımız flüt blok flüttür. Yan flüt ve blok flüt ise oldukça farklı enstrümanlardır. Yan flüt oldukça geniş bir eğitim programına sahiptir. Geniş bir ses aralığına sahiptir ve bu sayede birçok müzikseveri etkileyecek tınıları çıkarabilmek mümkün kılınır. Kolay taşınan ve muhafaza edilmesi de kolay olan yan flütün pikolo isminde bir de küçük modeli bulunur. Çok küçük yaşlardaki öğrenciler için bu tür büyük kolaylık sağlar.

DERSLER NASIL İŞLENİR?

Yan flüt dersleri birebir özel derslerin yanında uygun durumlar oluştuğu takdirde grup dersleri olarak da verilir. Her enstrümanda olduğu gibi yan flütte de birebir dersler önerilir fakat İstanbul Galata Sanat Merkezi olarak her koşulda en efektif eğitimi verme garantisini veriyoruz. En uygun yan flüt kurs fiyatları ile siz de hayalinizi gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaşın.

DENEME DERSİ FORMU 👇

YAN FLÜT KURSU HAKKINDA MERAK EDİLENLER

1- Kimler yan flüt çalabilir?

Yan flüt kursu için her hangi bir yaş sınırı bulunmaz fakat enstrümanda doğru sesleri çıkarabilmek için bazı fiziksel gereklilikler vardır. Dudak ve diş yapısında ciddi sorunları olan bireyler bazı sesleri çıkarmak da sorun yaşayabilir fakat bu yan flüt çalmaya tam olarak engel değildir. Dudak ve diş yapısının engel teşkil edip etmeyeceğini eğitmenler doğru bir şekilde tespit edebilir.

2- Yan flüt çalmak zor mudur?

Üflemeli çalgılar ailesinden olan yan flüt çalmak da diğer enstrümanlar da olduğu gibi çalışmayı ve disiplini gerektirir. Bütün zorluklar ancak çalışarak aşılır.

3- Kurs sürecinde kendi enstrümanımı almalı mıyım?

Evde çalışmak ve kurs sürecini daha efektif hala getirmek için kendi enstrümanınız olması gerekir ve enstrüman alma konusunda İstanbul Galata Sanat Merkezi olarak yardımcı oluyoruz. Üflemeli çalgı olan yan flütte de hijyen bakımından da kendi enstrümanını bulundurmak önemli olacaktır.

4- Ne kadar sürede yan flüt çalmayı öğrenirim?

Her enstrümanda olduğu gibi yan flütte de bir süre belirlemek mümkün değildir. Bu süre öğrencinin isteği ve çalışma disiplini ile değişebilir. İstanbul Galata Sanat Merkezi olarak amacımız ne kısa sürede en etkili sonuca ulaşmaktır.

5- Yan flüt kursuna ne zaman başvurabilirim?

Kayıt için belirlenmiş bir zaman yoktur. İstediğiniz zaman İstanbul Galata Sanat Merkezi ile iletişime geçip kayıt olabilirsiniz.

6- Yan flüt kursunun ücretleri nasıldır?

İstanbul Galata Sanat Merkezi çevresindeki kurslara oranla uzman eğitim kadrosuyla, konumuyla ve ortamıyla oldukça ekonomik ücretlere sahiptir.Ücretsiz deneme derslerimize katılarak eğitmenlerimizle tanışıp, ücretlendirme hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca müzik kurslarımıza ilgi duymamanız halinde resim kursu ve tiyatro kursu gibi birçok farklı dersimiz olduğunu da belirtmek isteriz.

yan flüt kursu istanbulGALATA SANAT MERKEZİ YAN FLÜT KURSU NEREDE?

İstanbul Galata Sanat Merkezi şehrin merkezi ve simgesi olarak kabul edilen Galata Kulesi’nin hemen yanında bulunur. Ulaşım imkanları oldukça geniştir. Şişhane metro durağına yürüme mesafesidir ve Kadıköy, Üsküdar gibi Anadolu yakasının merkezlerinden de hem Marmaray aracılığıyla hem de deniz ulaşımı ile kolayca ulaşılabilir. Eşsiz Haliç manzarasına sahip terasımızda çay/kahve içebilir, kitap okuyabilir, ders çalışabilirsiniz.